Wolontariat akcyjny

Akcje, akcje, akcje… a każda z nich ma własne zasady i sposób realizacji, dostosowane do potrzeb i charakteru wydarzenia. I żadna nie powiodłaby się bez udziału wolontariuszy! Ta forma wolontariatu jest szczególnie atrakcyjna dla osób, które nie są w stanie zaangażować się w regularne, systematyczne działania wolontariackie.

Przykłady naszych cyklicznych akcji:

Wigilii dla ubogich to trzy dni podczas których przygotowujemy halę na MTP, ustawiamy stoły i krzesła, nakrywamy do stołów, pieczemy i kroimy ciasta, szykujemy paczki żywnościowe, pełnimy dyżury przy wigilijnych gościach – ubogich i bezdomnych.

Śniadanie wielkanocne to również posługa przy stołach nakrytych dla ubogich i bezdomnych, a także wydawanie paczek świątecznych i czuwanie nad porządkiem.

Pielgrzymki dla osób chorych i starszych czy obchody Międzynarodowego Dnia Chorych, to towarzyszenie i pomoc w przemieszczaniu się osobom mniej sprawnym z powodu wieku lub zdrowia podczas mszy św., poczęstunku i miłego czasu integracji. Poprzedzone – a jakże – przygotowaniem sali, ciasta, herbaty i kawy.

Zbiórka żywności Tak pomagam to dwudniowe działania polegające na zwożeniu produktów ze sklepów, segregowanie i układanie w magazynie.

Są też festyny, pikniki, rogale, kalendarze, tytki, tornistry… Każdy znajdzie coś dla siebie.