Program działań

KREMÓWKI

Akcja polegająca na rozprowadzaniu zamówionych wcześniej kremówek. Związana z Dniem Papieskim. Pieniądze zebrane podczas akcji będą przeznaczone na konkretny cel.

• Zgłoszenia: 01.10.2021
  • Rozprowadzanie w szkołach: 11-15.10
  • Cel: rehabilitacja i ortezy dla Olgi chorej na artrogrypozę

ROGALE

Akcja polegająca na rozprowadzaniu zamówionych wcześniej rogali świętomarcińskich. Związana z dniem 11 listopada, wspomnieniem św. Marcina. Pieniądze zebrane podczas akcji będą przeznaczone na organizację wigilii dla bezdomnych.

• Zgłoszenia: 25.10.2021
  • Rozprowadzanie w szkole: 08-12.11.2021
  • Cel: wigilia dla bezdomnych (MTP)

KALENDARZE ADWENTOWE

Zachęcamy do rozprowadzania w szkole kalendarzy adwentowych (boskiadwent.pl)

• Zgłoszenia: 22.10.2021
  • Odbiór z centrali Caritas: 06.10 – 08.11.2021

TYTKA CHARYTATYWNA

Zachęcam w tym roku do zaproponowania klasom alternatywy dla robienia wzajemnych upominków klasowych. Propozycją jest zebranie klasowej tytki, która zostanie przekazana konkretnej, podanej wcześniej rodzinie. Oprócz tego zachęcam do ogólnej zbiórki tytek w szkole. Więcej informacji: tytkacharytatywna.pl.

• Termin: do 15.12.2021
  • Alternatywa:
    prezenty klasowa -> klasowa tytka

KOLĘDOWANIE

W drugim tygodniu grudnia w jednym z poznańskich kościołów wystąpi Mała Armia Janosika. Wydarzeniu towarzyszyć będą kiermasze świąteczne. Zapraszam do potraktowania tego wydarzenia jako przestrzeń na integracje SKC i ich opiekunów.

• 12.21 g. 17:00
  • Kościół pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny – Rataje
  • Mała Armia Janosika
  • Kiermasze

WIGILIA NA TARGACH

Coroczna inicjatywa, która docelowo ma się odbyć na MTP. Miejsce będzie jednak zależne od sytuacji związanej z pandemią. Niezależnie od formy wydarzenia, zachęcam SKC to zorganizowania zbiórek dla osób, które będą uczestniczyć w Wigilii. Zachęcam też do przygotowania i dostarczenia do siedziby Caritas stroików i kartek świątecznych.

• Data: 24.12.2021
  • MTP
  • Przygotowanie stroików (srebrno czerwone)
  • Zbiórka herbat, środków czystości (dostarczyć do Caritas)

FERIE ZIMOWE

Organizujemy czterodniowy wyjazd dla SKC. Proponujemy poniższą datę i miejsce, które na dniach potwierdzę.

• Wyjazd w dniach 15-18.01.2022
  • Miejsce: Lipnica Wielka

WIELKI POST

Zachęcamy do zorganizowania różnego rodzaju zbiórek, z których przedmioty zebrane przekażemy do poznańskich jadłodajni i ogrzewalni.

• Skarbonka klasowa na czas wielkiego postu (jałmużna wielkopostna)
  • Zbiórki: Żywność długoterminowa/Ubrania/Termosy/Buty

BARANKI WIELKANOCNE

Akcje polega na rozprowadzaniu w szkole Baranków Wielkanocny, z których dochód będzie przeznaczony na określony cel.

• Zgłoszenia: 13.03.2022
  • Rozprowadzanie w szkole: od 21.03.2022

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

To nowa inicjatywa zaproponowana przez Caritas Polska. Ma charakter ogólnopolski. Niedziela Miłosierdzia (24.04.2022) będzie finałem tej inicjatywy, w którym zaprosimy do zorganizowania festynu, koncertu lub innego wydarzenia, podczas którego będą zebrane środki na określony wcześniej cel.

• Data: 24.04.2022
  • Wydarzenie ogólnopolskie (Caritas Polska)
  • Szczegóły wkrótce

FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Jak co roku, w okolicach dnia dziecka odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka. Zachęcam członków SKC do uczestnictwa i pomocy podczas wydarzenia.

• Data: 28.05.2022 (sobota)
  • Miejsce: MTP
  • Pomoc przy loterii/wydawaniu paczek itp.

GALA WOLONTARIATU

Chcemy zorganizować Galę Wolontariatu Caritas zadedykowaną dla wolontariuszy ze SKC i wolontariuszy indywidualnych. Informacje wkrótce.

• Dla kogo? SKC, Wolontariat Indywidualny
  • Miejsce: MTP
  • Kiedy? Czerwiec
  • Czego się spodziewać? Koncert/spotkanie z inspirującą osobą, Wspólna zabawa
  • Rozstrzygnięcie konkursu (informacje wkrótce)

WYJAZD WAKACYJNY

Planujemy organizację pięciodniowego wyjazdu integracyjnego dla SKC. Informacje szczegółowe przekażemy w następnych miesiącach.

• Wyjazd 5 dni
  • 50 osób
  • Miejsce: Bieszczady

MATERIAŁY I GADŻETY