Dom Pomocy Społecznej im. Edmunda Bojanowskiego

adres: Niedziałkowskiego 22, 61-578 Poznań

Koordynator wolontariatu w DPS – Natalia Paczyńska,
email: natalia.paczynska@m.poznan.pl

Misją wolontariatu w Domu Pomocy Społecznej jest dotarcie z pomocą do mieszkanek, które cierpią na przewlekłe choroby somatyczne. Obecność wolontariuszy pomaga zaradzić uczuciu samotności i izolacji, z którymi się borykają.

Poprzez  obecność pełną empatii i wsparcia towarzyszymy mieszkankom w ich codzienności, podczas posiłków, spacerów na terenie placówki oraz w pobliskim parku, a także uczestniczymy w okolicznościowych piknikach i festynach.

Do tej formy wolontariatu zapraszamy osoby pełnoletnie dysponujące czasem pozwalającym na regularne wizyty co najmniej raz na dwa tygodnie, preferowana częstotliwość odwiedzin – raz na tydzień.

Zostając wolontariuszem w DPS odbędziesz szkolenie przygotowujące cię do posługi, otrzymasz pod opiekę konkretną mieszkankę, ustalisz harmonogram wizyt. Pamiętaj – deklarując się jako wolontariusz podejmujesz się systematycznych wizyt, na które twoja podopieczna z pewnością będzie czekać.

Przed podjęciem decyzji możesz umówić się na spotkanie wprowadzające, w celu weryfikacji twoich chęci, możliwości czasowych oraz predyspozycji.